Szkoła Polska im. Wacława Seweryna Rzewuskiego przy Ambasadzie RP w Abu Zabi z siedzibą w DUBAJU Szkoła Polska im. Wacława Seweryna Rzewuskiego przy Ambasadzie RP w Abu Zabi z siedzibą w DUBAJU

Biblioteka

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów SPL w Dubaju oraz ich rodziców do korzystania ze szkolnej biblioteki.

Książki można zamawiać u bibliotekarza Pani Katarzyny Sielużyckiej
email: katarzyna.sieluzycka@gmail.com

Książki można wypożyczać w bibliotece „Pod schodami” w każdą sobotę w godz. 9.00-10.45 oraz 15.15 do 16.15.

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. Czytelnicy zobowiązani są do dbałości o wypożyczone książki.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na jeden miesiąc. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
  5. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki, czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję lub inną wskazaną przez bibliotekarza.
  6. Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.

ZASADY KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

1. Podręczniki i materiały edukacyjne znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej.
  2. Podręczniki i materiały edukacyjne są wypożyczane uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego.
  3. Wypożyczenia podręczników dokonuje nauczyciel–bibliotekarz w porozumieniu z nauczycielem uczącym danego przedmiotu.
  4. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zwrotowi.
  5. Podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej w przypadku, gdy uczeń z różnych powodów zostaje wypisany z księgi ewidencji uczniów szkoły.
  6. Uczniowie są zobowiązani do:
    1. właściwego obłożenia książki,
    2. zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny,
    3. używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem,
    4. chronienia go przed zniszczeniem lub zagubieniem.
  7. Zabrania się dokonywania w podręcznikach jakichkolwiek wpisów i notatek.
  8. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika Szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu podręcznika.