Mikołajki 2020

5 grudnia w Szkole Polskiej w Dubaju był zupełnie wyjątkowy i pełen niespodzianek. Tego dnia obowiązywał specjalny plan lekcji, gdyż o godzinie 11:00 wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzinami zasiedli przed ekranami telewizorów i komputerów, aby wspólnie obejrzeć świąteczny spektakl i spotkanie ze Świętym Mikołajem w wykonaniu firmy Atrybut Event&Art.

W ramach tego projektu, Święty Mikołaj pojawił się na krótką chwilę, aby przywitać się z dziećmi, przypomnieć dlaczego spotyka się z nimi w takiej niecodziennej formie oraz zaprosić wszystkich do oglądania świątecznego spektaklu pt. “Szopka babci Klary” i wspólnego kolędowania.

Przy wykorzystaniu kolorowej włóczki i szydełka babcia Klara w magiczny sposób “powołała do życia” wszystkie postaci znane nam z tradycyjnej szopki. Pojawił się Jezusek, Maryja, Józef, Trzej Królowe, aniołowie, pasterz i kilka zwierzątek.

Wszyscy bohaterowie, ożywieni przez wspaniałych aktorów, przypomnieli nam tę piękną i poruszającą historię, znaną już od ponad 2 tysięcy lat.

Bożonarodzeniowe przedstawienie z przepięknymi kukiełkami oraz wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek, wprowadziło wszystkich w niezwykły i cudowny świat Wigilijnej Nocy.

Spektakl przypadł do gustu zwłaszcza najmłodszym widzom.

Dodatkiem do tej pięknej sztuki był krótki filmik z wierszykami, kolędami oraz życzeniami świątecznymi, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Ta wzruszająca niespodzianka powstała dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu uczniów klasy 5 Szkoły Podstawowej, Panu Konradowi Wasylewskiemu, który zajął się montażem oraz przy pomocy kilku elfów – pomocników Świętego Mikołaja! Po obejrzeniu filmu, nikt nie powinien mieć już wątpliwości, czy dzieci zasłużyły na wspaniałe prezenty pod choinką!

Dzięki pięknym kolędom, świątecznym życzeniom oraz niespodziewanej, już drugiej tego dnia, wizycie Świętego Mikołaja, wszyscy ponownie poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tym wyjątkowym gościem, który w tym roku był w wyśmienitym humorze, było radosnym i wyjątkowym przeżyciem, na długo pozostającym w naszych sercach i pamięci.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!