Wielkanocne świętowanie

W ubiegłą sobotę tj. 13.04.2019 r. w naszej Szkole odbył się tradycyjnie już Kiermasz Wielkanocny.

Jak co roku cieszył się ogromnym powodzeniem. Jest to niewątpliwie jeden z tych dni, na który uczniowie czekają z niecierpliwością.

Pieczę nad sprawnym przebiegim kiermaszu, jak  i jego koordynacją, zajęły się Panie z Rady Rodziców, które przygotowały również warsztaty wielkanocne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Rodzice chętnie przyłączyli się do akcji przynosząc tradycyjne świąteczne wypieki, domowe ciasta i zdrowe domowe chleby, pasztety, pasty jajeczne czy twarożki, a także własnoręcznie robione kartki świąteczne.

Uczniowie wszytkich klas mieli również w tym dniu warsztaty wielkanocne, podczas których malowali i ozdabiali jajka, tworzyli własne pisanki, które będzie można zaprezentować podczas konkursu na najpiękniejszą pisankę, który będzie miał miejsce po poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę w kościele w Jebel Ali.

Trzeba przyznać, że z roku na rok nasz kiermasz jest coraz ciekawszy i bogatszy w rozmaitości świąteczne. Rodzice prześcigają się w pomysłach na zdrowe i pyszne kanapki oraz świąteczne pyszności, które bardzo szybko znikały. Potwierdziły to Panie z Rady Rodziców, mówiąc, że najszybciej znikały kanapki z domowego chleba i ogórki kiszone własnego wyrobu.

Uczniowie bardzo chętnie kupowali smakołyki świąteczne i kartki, które znikały jak świeże bułeczki.  Celem tegorocznego kiermaszu jest pomoc w rehabilitacji Patryka, który ciężko zachorował podczas urlopu w Zjednoczonych  Emiratach Arabskich.

Zainteresowanie i zaangażowanie było ogromne, z czego tylko można się cieszyć i już planować kolejne kiermasze, bo jest to też wspaniała lekcja wychowawcza dla naszych uczniów. Zapachy domowych wypieków, wielkanocne baby, dekoracje i pisanki wprowadziły nas wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.