Wielkanocne świętowanie

W ubiegłą sobotę, 8.04.2017r., w naszej Szkole odbył się kiermasz wielkanocny, który jak co roku cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, a także w przygotowanych przez Radę Rodziców warsztatach wielkanocnych, podczas których wszyscy uczniowie naszej Szkoły mogli dekorować pisanki, a po zakończonej pracy poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. A pyszności na stole nie brakowało. Rodzice zadbali o to, by dzieci były zadowolone i nikt w tym dniu nie był głodny. Na świątecznym stole znalazły się przeróżne domowe wypieki, babeczki, rogaliki, słodycze, w tym także przywiezione  z Polski. Nie zabrakło również tak lubianych przez dzieci zdrowych kanapek chleba domowego wypieku różnego rodzaju pastami tj. jajeczną, z tuńczyka czy twarożku. Mieliśmy również w tym roku stoisko ze zdrową żywnością, gdzie najszybciej zniknęły domowe kiszone ogórki.

Można też było zakupić własnoręcznie robione kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne. Uczniowie, zwłaszcza dziewczynki kupowały kartki, by wysłać do rodziny  w Polsce.

Ten radosny, pełen atrakcji dzień w Polskiej Szkole, wprowadził nas w świąteczny nastrój, a przyozdobione na warsztatach pisanki uczniowie będą mogli zaprezentować na dorocznym konkursie pisanek w Wielką Sobotę po święceniu pokarmów, organizowanym przez naszą Szkołę. Radosnego Alleluja!