W Szkole Polskiej w Dubaju zabrzmiał pierwszy dzwonek

17 września tradycyjnie o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2016/2017. Jest to dla naszej społeczności szkolnej rok wyjątkowy: 25. rok działalności Polskiej Szkoły w Dubaju. Z okazji tego jubileuszu odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy.

W bieżącym roku szkolnym, w dziewięciu oddziałach, naukę rozpoczęło 143 uczniów. Podczas pierwszego dnia zajęć uczniowie wspominali minione wakacje, zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania w klasach i na boisku szkolnym, poznali wymagania edukacyjne oraz treści nauczania.

Wychowawczynie zaproponowały swoim wychowankom wykonanie Herbów. Uczniowie mieli za zadanie za pomocą rysunków-symboli zilustrować swoje pasje i zainteresowania. Kolejnym etapem zabawy było wzajemne rozszyfrowanie znaczenia wykonanych rysunków. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele o sobie i dobrze się bawiliśmy. W klasie IIA uczniowie opowiedzieli także o pamiątkach przywiezionych z wakacji, a następnie wykonali plakat Wielka Wystawa Wakacyjnych Skarbów.

Drodzy Uczniowie, w nowym roku szkolnym życzymy Wam zapału i chęci do nauki!