Szkolny Konkurs Plastyczny

Na 25-lecie Szkoły Polskiej w Dubaju obchodzimy 60. urodziny Misia Uszatka - pod takim tytułem odbyła się tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch grupach wiekowych, obejmujących klasy 1-3 oraz klasy 4-6.

W dniu 18.02.2017 r. dzieci z klas najmłodszych poznały historię powstania Misia Uszatka i z wielkim zainteresowaniem obejrzały trzy odcinki animowanej bajki z  przygodami małego, śmiesznego misia z klapniętym uszkiem i jego przyjaciół. Uroczy miś, którego przygody oglądane w telewizji były nieodłączną częścią dzieciństwa nas - dorosłych, wzrusza i bawi do dziś. Dzieci pokochały Uszatka. Po obejrzeniu bajek z wielkim zapałem wzięły się do malowania, rysowania czy wyklejania z plasteliny grubiutkiego bohatera. Prace dzieci były bardzo kolorowe, ciekawe i pomysłowe, widać było, że włożyły w nie dużo serca.

25 lutego br. odbył się konkurs dla uczniów klas starszych, którzy przygotowali prace w domu.

Najlepsze prace wybrano przez głosowanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie Szkoły i nauczyciele. Wybrano po 3 prace w każdej klasach 1-3, co w sumie dało 15 nagrodzonych prac. W klasach 4-6 zostały nagrodzone 2 prace.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał małego, słodkiego  misia Barni.