Szkolne Święto Rodziny

Święto Rodziny to jedno z przyjemniejszych i najbardziej kolorowych świąt obchodzonych w naszej Szkole. Z tej to okazji 2 czerwca odbyła się uroczysta  akademia. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowywali się do niej już dużo wcześniej. Na lekcjach uczyli się nowych piosenek i tańców, rysowali swoje portrety oraz wykonali przepiękne laurki dla swoich rodziców. Uczniowie klas trzecich sami rozdzielili między sobą role, które chcieli odegrać w inscenizacjach przygotowanych przez opiekuna klas trzecich, panią Renatę Horak. Pani Renata przygotowała też piękną dekorację sceny, której przywieszeniem w dniu występów zajęli się rodzice. Trzecioklasiści zajęli się rozwieszaniem prac na ścianach auli. Powstała kolorowa galeria portretów uczniów.

W dniu tak szczególnym przybyła do nas Pani Iwona Taida Drózd, pisarka, organizatorka polskiego stoiska na Międzynarodowych Targach Książki w Abu Zabi, która utworzyła stoisko przed wejściem do auli, gdzie każdy miał możliwość zakupu książek w języku polskim. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

Nadszedł długo oczekiwany moment - występ przed ukochanymi rodzicami. Na początku akademii wszystkich zebranych przywitała  uczennica klasy trzeciej gimnazjum, Patrycja Kijańska. Obie klasy pierwsze, pod czujnym okiem pani Moniki Kijańskiej, zaśpiewały  rodzicom „Piosenkę na dzień dobry”. Potem  klasa 3a przedstawiła dwie inscenizacje: „Lustereczko” o małych kobietkach, które bardzo lubią przeglądać się w lustrze i „W klasie”, która składała się z krótkich skeczy przedstawiających śmieszne sytuacje w klasie.

Pierwszaki zaśpiewały piosenkę „Kocham swoją mamę” w taki sposób, że niejednej mamie zakręciła się łza w oku.

Bardzo dynamicznie i żywiołowo wkroczyła klasa druga, podopieczni pani Agnieszki Kolbus-Kwaśniewskiej. Zatańczyli dwa tańce nowoczesne do piosenek:„Better when I’m dancing” i „Ona tańczy dla mnie”. Tańce i choreografię przygotowała jedna z mam, pani Magdalena Mosanya. Nogi same rwały się do tańca.

Klasa 3b przedstawiła scenkę z życia rodziny pt. „W sklepie”,  z której rodzice dowiedzieli się, co tak naprawdę dzieje się na zakupach w supermarkecie!

Finałową piosenkę „ Dobrze takich mieć rodziców” zaśpiewały wszystkie dzieci, a potem wręczyły mamie i tacie przygotowane przez siebie laurki.

Na koniec była jeszcze jedna niespodzianka dla rodziców.  Musieli odnaleźć portret swojego dziecka w galerii portretów. Uśmiechów i uścisków było co niemiara.

To był bardzo kolorowy dzień.