Szkolne Święto Rodziny

 

21 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Święta Rodziny. Uroczystość zgromadziła Szanownych Rodziców, Uczniów, ich młodsze Rodzeństwo, a także Grono Pedagogiczne. Tę szczególną dla naszej szkolnej społeczności akademię otworzyła Kierownik SPK w Dubaju, Pani Mariola Cieślik. Część artystyczną przedstawili uczniowie klas edukacji początkowej oraz w roli prowadzącej uczennica klasy I gimnazjum, Patrycja Kijańska. Koordynatorem artystycznym była wychowawczyni klas II B i III, Pani Renata Horak.

„Piosenką na dzień dobry” uczniowie przywitali zaproszonych Gości. Następnie dzieci z klas IA i IB, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Moniki Kijańskiej, zaprezentowały przedstawienie „W ogrodzie”. Na chwilę mieliśmy okazję przenieść się do polskiego ogrodu i poczuć prawdziwą wiosnę. Nasi najmłodsi artyści bez cienia tremy deklamowali swoje role, a pewności dodawały im pięknie prezentujące się stroje barwnych owadów i wiosennych kwiatów. Pierwszoklasiści zakończyli swój występ piosenką pt: „Pory roku”, żegnani gromkimi oklaskami.

Jako drudzy na scenie pojawili się uczniowie klasy IIB z inscenizacją wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Aktorzy doskonale wczuli się w wykonywane role, co doceniła publiczność. Ogromnym atutem tegorocznego programu artystycznego były niewątpliwie pokazy taneczne zumby wykonane przez klasę IIB. Pani Magdalena Mosanya, mama uczniów naszej Szkoły, a jednocześnie instruktorka zumby, doskonale przygotowała uczniów do występu, dbając o choreografię, stroje oraz muzykę. Profesjonalizm Pani Magdaleny przełożył się na zaangażowanie, radość i swobodę sceniczną małych tancerzy. Występ spotkał się z dużym entuzjazmem widowni.

Uczniowie klasy IIA, ubrani w radosne żółte i pomarańczowe kolory, pięknie zadeklamowali wiersze swoim Rodzicom: „Jedno takie miejsce na ziemi”, „Moja mam czarodziejka” oraz „Dla taty”. Piosenka pt.: „Dobrze, że jesteś” w wykonaniu uczniów IIA oraz ich wychowawczyni Pani Agnieszki Kolbus-Kwaśniewskiej, sprawiła, że niejedna łza wzruszenia zakręciła się w rodzicielskim oku.

Klasa III znakomicie odegrała żartobliwe przedstawienie pt.: „Sąd”, na temat stereotypowych ról mamy i taty. Rodzice wykazali się poczuciem humoru i przyjęli występ z uśmiechem i przymrużeniem oka.

Piosenka pt.: „Dobrze taką mieć rodzinkę” w wykonaniu wszystkich uczniów naszej Szkoły, przy akompaniamencie  Pani Marty Figarskiej odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, sprawiła, że poczuliśmy się jak Jedna Wielka Rodzina.

Swoimi występami Uczniowie podziękowali Rodzicom za miłość, opiekę i codzienny trud wkładany w ich wychowanie. Symbolicznym „dziękuję” było wręczenie Rodzicom własnoręcznie wykonanych przez dzieci barwnych kwiatów oraz portretów Mam i Tatusiów.

Na zakończenie, tradycyjnie niezawodne Panie z Rady Rodziców przygotowały stoły oraz napoje, na których Rodzice, w podziękowaniu swoim wspaniałym Artystom, zorganizowali poczęstunek.