Piknik Polonijny 2017

Piknik Polonijny to jedno z tych wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez Szkołę Polską w Dubaju. Jak co roku, uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego wraz z Rodzinami, ale również inni członkowie polonijnej społeczności  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zaproszenie na Piknik przyjęła Pani Konsul RP Anna Gawlik z córką.

Spotkaliśmy się 2 grudnia w naszym ulubionym parku Al Barsha Pond, frekwencja tradycyjnie dopisała, a lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć. Grudniowe słońce przedzierało się zza chmur, tworząc cień, dający wytchnienie podczas zabaw i zajęć sportowych.

Wychowawczynie klas, przy nieocenionej pomocy Rodziców i Przyjaciół Szkoły, zadbały o atrakcyjny program sportowo-integracyjny. Zajęcia zostały zorganizowane w czterech stacjach, z których mogli skorzystać wszyscy zgromadzeni. Młodsze dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną Klanza. Uczniowie klas edukacji wczesoszkolnej oraz klasy IV rywalizowali w wyścigach rzędów. Każdy nasz piknik nie może obyć się bez rozgrywek piłki nożnej, w czym prym wiedli chłopcy ze starszych klas, kierowani przez panów Piotra Figarskiego i Łukasza Skorupę. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego pikniku była stacja tenisa zorganizowana przez polskich trenerów z Archibald Tennis Academy. Pod czujnym okiem profesjonalistów dzieci mogły poprzez zabawę zasmakować podstaw tego sportu, a także uczestniczyć w zawodach. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które ufundowali trenerzy, panowie Łukasz i Piotr Arcimowicz.

Uczennice starszych klas naszej Szkoły chętnie włączyły się w pomoc w przeprowadzeniu zabaw. Alicja Ruśniok oraz Patrycja Kijańska asystowały przy zawodach sportowych, a także pomagały przy przydzielaniu nagród. W tym roku dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy, które poprowadziła utalentowana plastycznie uczennica klasy V Lisa Orlewicz.

Ogromne podziękowania należą się Paniom z Rady Rodziców za organizację wspólnego stołu piknikowego oraz wszystkim, którzy przynieśli pyszne potrawy.

Fotorelację z imprezy wykonał Pan Andrzej Cieślik.

Uczestnikom pikniku serdecznie dziękujemy za przybycie i doskonałą zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach Polonii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!