Piknik Polonijny

3 grudnia br. w Al Barsha Pond Park w Dubaju odbył się kolejny Piknik Polonijny, zorganizowany przez Szkolny Punkt Konsultacyjny w Dubaju. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 25-lecie istnienia naszej Szkoły. Do wspólnego świętowania i miłego spędzenia czasu zaprosiliśmy wszystkich uczniów, ich rodzeństwo, rodziców, nauczycieli, przyjaciół, a w szczególności wszystkie osoby w jakikolwiek sposób związane z działalnością Szkoły w ciągu minionego ćwierćwiecza.

Aby wyraźnie zaakcentować tak doniosły jubileusz, Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów i nauczycieli pamiątkowe koszulki ze specjalnie zaprojektowanym na tę okazję logo.

Uczestnicy pikniku mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach przygotowanych przez nauczycielki, które wsparli utalentowani rodzice. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z chustą animacyjną oraz taniec zumba.  Zawody sportowe, które odbyły się w dwóch turach, budziły również wielkie emocje, nie tylko wśród uczestników, ale także wśród rodziców, którzy kibicowali swoim dzieciom i ich drużynie. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale walka fair play. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami i drobnymi upominkami. Na zakończenie zmagań sportowych odbył się konkurs przeciągania liny. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie, a po chwili dołączyli niektórzy rodzice, w których obudziła się żyłka rywalizacji. Z kolei dla dzieci przedszkolnych zorganizowano kącik tradycyjnych zabaw w kole ze śpiewem np.: ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”, ,,Mam chusteczkę haftowaną”, ,,Kółko graniaste”. Jak co roku odbył się również mecz piłki nożnej rozegrany przez starszych chłopców. Natomiast dziewczynki z klas gimnazjalnych przygotowały kącik malowania twarzy, sprawiając wiele radości młodszym koleżankom

W pięknej scenerii parku nie zabrakło również strawy dla ciała. Przez cały czas trwania pikniku rozstawiony był stół z domowymi wypiekami, owocami i napojami.

Dzięki aktywnemu udziałowi dzieci, rodziców i nauczycieli, licznej obecności zaproszonych gości oraz niezawodnej, słonecznej pogodzie Piknik Polonijny był bardzo udany. Do zobaczenia za rok!