Pierwszoklasiści ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Dubaju są już pełnoprawnymi uczniami

19 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Na pierwszaków czekało dużo atrakcji – były występy, wspólne złożenie przysięgi, a na koniec prezenty i słodki poczęstunek. Uczniowie z przejęciem i radością zaprezentowały przygotowany pod okiem wychowawczyni Moniki Kijańskiej program artystyczny - były wiersze i piosenki o szkole. Udowodnili, że znają zasady panujace w klasie i szkole, a także z przęjeciem rozwiązywali zagadki i łamigłówki.

Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być dobrymi kolegami, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami. Pani Kierownik SPK Mariola Cieślik pasowała dużym ołówkiem każdego z osobna, co oznaczało przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Pani Kierownik pogratulowała wszystkim rodzicom i uczniom. Przypomniała, jak ważna dla każdego dziecka jest nauka ojczystego języka, poznawanie tradycji i kulury własnego kraju, szczególnie mieszkając poza jego granicami.

Po skończonej akademii nasi mali bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.
Pierwszoklasiści godnie i radośnie przyjęli pasowanie, nagrody i życzenia.