Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Polskiej

W dniu 16 listopada 2019 r. w Szkole Polskiej w Dubaju odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści mieli okazję zaprezentować wiedzę nabytą w Szkole Polskiej przybyłym gościom. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Doskonale wiedzieli, „jakie powinno być pierwszaka zachowanie” oraz „co trzeba sobie wziąć do głowy, aby mówili o nich wzorowy”. Bezbłędnie odpowiadali na zagadki. „Piękne było ich śpiewanie”, a także wiedzieli „co trzeba zrobić, co przygotować, aby do szkoły plecak spakować”. Udowodnili, że znają nazwę swojej Ojczyzny, znają polskie symbole narodowe oraz stolicę Warszawę.

Wychowawczyni klasy pierwszej, Pani Monika Kijańska, dumna ze swoich podopiecznych, pogratulowała wspaniale zdanego egzaminu, po którym uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

W tym szczególnie ważnym dniu, nie mogło zabraknąć Pani Kierownik SPL Marioli Cieślik, która symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia.

Pani Kierownik skierowała do uczniów ważne pytanie ”Dlaczego lubisz chodzić do polskiej szkoły?”. Odpowiedzi świeżo przyjętych w poczet szkoły uczniów były dojrzałe i mądre: ”Mogę się uczyć języka polskiego”, „Robimy fajne rzeczy”, „Mam dobrych kolegów”, „Lubię pisać”.

Pani Kierownik pogratulowała rodzicom podjęcia decyzji o zapisaniu dziecka do Szkoły Polskiej, a tym samym daniu mu szansy na doskonalenie języka polskiego, co z pewnością zaprocentuje w rozwoju oraz jego dalszej edukacji.

Mamy z Rady Rodziców ufundowały pierwszoklasistom upominki oraz przygotowały poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości. Był to niezapomniany poranek. Dziękujemy.