Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Polskiej

Dnia 17 listopada 2018 r. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Dubaju odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, pani Kierownik SPK mgr Mariola Cieślik oraz wychowawczyni klasy pierwszej mgr Monika Kijańska.

Pierwszoklasiści recytowali wiersze dotyczące szkoły, a także wykazali się wiedzą, jak zostać wzorowym uczniem, jak zachowywać się w szkole oraz jak właściwie przygotować się do zajęć. Śpiewali piosenki: „Dzień dobry”, „Pierwszaczek” oraz „Kolorowe kredki”. Rozwiązali bezbłędnie zagadki, rebusy oraz zadania z wyrazami, czym udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.

Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, dbać o język ojczysty, szanować rodziców i nauczycieli. Po czym pani Kierownik dokonała aktu pasowania każdego ucznia i wręczyła dyplomy. Oznacza to przyjęcie do społeczności szkolnej.

Pani Kierownik zwróciła się do uczniów i rodziców ciepłymi słowami, życząc wytrwałości i radości w zdobywaniu wiedzy, a także wielu sukcesów w nauce i uśmiechu każdego dnia.

Po uroczystości bohaterowie dnia uczestniczyli w sesji zdjęciowej, otrzymali upominki i udali się wraz z rodzinami na słodki poczęstunek.