Kiermasz Bożonarodzeniowy

W ubiegłą sobotę tj. 25.11.2017 r. w naszej Szkole odbył się, tradycyjnie już, Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Jak co roku kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem. Jest to niewątpliwie  jeden z bardziej wyczekiwanych dni w kalendarzu  szkolnym. Rodzice chętnie przyłączyli się do akcji, przynosząc tradycyjne świąteczne wypieki, domowe ciasta i zdrowe domowe chleby, pasztety, pasty jajeczne czy twarożki, a także własnoręcznie robione kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.

Trzeba przyznać, że z roku na rok nasz kiermasz jest coraz ciekawszy i bogatszy w rozmaitości świąteczne. Rodzice prześcigają się w pomysłach na zdrowe i pyszne kanapki i świąteczne pyszności, które bardzo szybko znikały. Potwierdziły to Panie z Rady Rodziców organizujące nasz kiermasz, mówiąc, że najszybciej znikały kanapki z domowego chleba i ogórki kiszone własnego wyrobu.

Można było również zakupić polskie książki dla każdego przedziału wiekowego. Jeszcze dobrze się kiermasz się nie zaczął, a już zainteresowani oglądali polskie książki i wybierali co ciekawsze dla siebie. Uczniowie bardzo chętnie kupowali smakołyki świąteczne i kartki, które znikały jak świeże bułeczki. 

Tak jak w  latach ubiegłych, całkowity dochód z tegorocznego kiermaszu, decyzją Rady Rodziców, zostaje przeznaczony na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu. Więcej danych można znaleźć na stronie www.dps.poznan.pl. W tym roku potrzebne są fotele rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych.

Zainteresowanie i zaangażowanie było ogromne, z czego tylko można się cieszyć i już planować kolejne kiermasze, bo jest to też wspaniała lekcja wychowawcza dla naszych uczniów. Zapachy pierniczków, wypieków i świąteczne dekoracje, a także kartki i ozdoby wprowadziły nas w cudowny świąteczny nastrój i napełniły radością z faktu, że każdy z nas może być św. Mikołajem.