Kiermasz Świąteczny

W ubiegłą sobotę tj. 23.11.2019 r. w naszej Szkole odbył się zorganizowany przez Radę Rodziców Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Jak co roku kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, gdyż jest to  niewątpliwie  jeden z bardziej wyczekiwanych dni w kalendarzu  szkolnym.

Rodzice chętnie przyłączyli się do akcji przynosząc tradycyjne świąteczne wypieki, domowe ciasta i zdrowe domowe chleby, pasztety, pasty jajeczne czy twarożki, a także własnoręcznie robione kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.

Niewątpliwym hitem i nowością tegorocznego kiermaszu była loteria zorganizowana przez p. Kingę Linowską-Kobrzak – przewodniczącą Rady Rodziców. Każdy los był wygrany. Na kolejnych przerwach wiła się kolejka do p. Kingi aż do wyczerpania wszystkich losów.

Trzeba przyznać, że z roku na rok nasz kiermasz jest coraz ciekawszy i bogatszy w rozmaitości świąteczne. Rodzice prześcigają się w pomysłach na zdrowe i pyszne kanapki, także bezglutenowe oraz świąteczne smakołyki. Potwierdziły to Panie z Rady Rodziców mówiąc, że najszybciej znikały kanapki z domowego chleba i ogórki kiszone własnego wyrobu. A także domowe ciasta, w tym i bezglutenowa szarlotka. Dla każdego coś dobrego.

Można było również zakupić polskie książki dla każdego przedziału wiekowego. Jeszcze dobrze się kiermasz nie zaczął, a już zainteresowani ogladali polskie książki i wybierali co ciekawsze dla siebie.

Uczniowie bardzo chętnie kupowali smakołyki świąteczne i kartki, które znikały jak świeże bułeczki.

W tym roku decyzją Rady Rodziców całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rehabilitację małego Mikołajka z Mikołajek, który urodził się w szóstym miesiącu ciąży i wymaga pomocy.

Zainteresowanie i zaangażowanie podczas kiermaszu było ogromne, z czego tylko można się cieszyć i już planować kolejne takie akcje, bo jest to  wspaniała lekcja wychowawcza dla naszych uczniów. Zapachy pierniczków, wypieków i świąteczne dekoracje, a także kartki i ozdoby wprowadziły nas w cudowny świąteczny nastrój i radość z faktu, że każdy z nas może być św. Mikołajem.