Kiermasz Świąteczny

Jeszcze tylko miesiąc dzieli nas od najbardziej wyczekiwanych świąt – Bożego Narodzenia - i od czasu, który spędzamy najchętniej wśród osób najbliższych, obdarowując się i dzieląc ciepłem, uwagą, serdecznością.

Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją, by umilić dni przedświątecznego oczekiwania i urzeczywistnić ideę pomocy potrzebującym, 24 listopada 2018 roku, w Szkole Polskiej w Dubaju zorganizowano Kiermasz Świąteczny.

Niestrudzeni rodzice, będący filarem szklonej społeczności, przygotowali kiermaszowe stoiska, na których znalazły się świąteczne wypieki, słodycze, cieszące się od lat niezmienną popularnością kanapki z domowego chleba posmarowanego pasztetem lub różnorodnymi pastami, ogórki kiszone, a także ozdoby choinkowe i przepiękne kartki świąteczne. Ponadto tegoroczny kiermasz wyróżniało ogromne bogactwo ofiarowanych książek w języku polskim, gier i zabawek, które cieszyły nie tylko dzieci, ale też tłumnie przybyłych dorosłych. Słowem, dla każdego coś dobrego!

Były chwile, gdy w sali, w której odbywał się kiermasz, kłębiły się rzesze uczniów i ich rodziców, kupujących i wspierających każdym wydanym groszem szczytny cel.

W tym roku, decyzją Rady Rodziców, całkowity dochód z Kiermaszu przekazany zostanie na leczenie rocznego Mikołajka cierpiącego na chorobę nowotworową.