Jasełka i wizyta Świętego Mikołaja

Nadszedł najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. Dnia 10 grudnia br. Szkołę Polską odwiedził Święty Mikołaj.

Jego wizytę poprzedziły występy uczniów z klasy 3 A i 3 B, które pod kierunkiem pani Renaty Horak przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe. Oprócz tradycyjnych postaci związanych ze świętami Bożego Narodzenia, takich jak: Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, pasterze i Trzej Królowie, na scenie pojawili się bohaterowie ze znanych dzieciom bajek: Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pinokio, dziewczynka z zapałkami i Królowa Śniegu.

Przedstawienie wzbogaciły śpiewane przez dzieci kolędy. Występujących na scenie aktorów wspomógł chór złożony z uczniów klasy czwartej, kierowany przez panią Martę Figarską. Pojawiły się tradycyjne kolędy polskie: ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,Gdy się Chrystus rodzi”, ale były też mniej znane, w nowych aranżacjach, takie jak:,, Anioł pasterzom mówił”, ,, Narodził się w stajence”, ,,Świeć gwiazdeczko, świeć”. Dzięki temu uczniowie bardzo żywiołowo śpiewali kolędy, co sprawiło, że cały występ był bardzo dynamiczny i naturalny.

W przygotowanie jasełek bardzo zaangażowali się rodzice, którzy przygotowali przepiękne stroje dla swych dzieci, a także zajęli się dekoracją sceny.

Występ został nagrodzony burzliwymi oklaskami, co wywołało uśmiech i radość na twarzach małych aktorów.

Po przedstawieniu nastąpiła kulminacja naszego świątecznego spotkania. Dzieci z wypiekami na twarzy i z okrzykami radości przywitały przybyłego Świętego Mikołaja. Mikołaj był bardzo przejęty tak ciepłym powitaniem i jak co roku obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Rodzice zadbali o poczęstunek i stoły uginały się od pyszności.

Wszyscy rozeszli się do domów w pozytywnych i świątecznych nastrojach, życząc sobie nawzajem wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017.