Jasełka Bożonarodzeniowe i spotkanie ze Świętym Mikołajem

„Mała stajenka - przed nią pasterze.
Taki obrazek wisi na ścianie.
Przymykam oczy i mocno wierzę,
Że to naprawdę dzisiaj się stanie.”

Dnia 8 grudnia 2018 roku w naszej Szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy trzeciej pod opieką Pani Moniki Wach przy akompaniamencie Pani Marty Figarskiej i wsparciu szkolnego chóru. Uczestniczyli w nich Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele Szkoły Polskiej w Dubaju oraz zaproszony Gość – Ambasador RP w ZEA, Pan Robert Rostek. 

Melodia pięknej kolędy „Cicha noc” wprowadziła nas w podniosły nastrój i przeniosła do małego miasteczka Betlejem…Wraz z Maryją i Józefem wędrowaliśmy od drzwi do drzwi w poszukiwaniu  bezpiecznego schronienia. W wędrówce tej towarzyszyli nam aniołowie, pasterze i Mędrcy ze Wschodu. Wspólnie graliśmy i  śpiewaliśmy Dzieciąteczku i poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia…

Pełni wiary i nadziei w Dobro i Miłość oczekiwaliśmy wspólnie na wizytę specjalnego Gościa…Wszystkich ucieszyły wspaniałe podarunki i uśmiechy rozdawane szczodrze przez Świętego Mikołaja.

Kiedy zasiądziemy do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyślmy o człowieku, który jest od nas na odległość myśli....Zanućmy pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość naszego głosu.

Życzymy wszystkim Świąt pełnych miłości, radości i pokoju.


„Betlejem jest blisko, 
jest na odległość ludzkiego serca,

Na odległość otwartych szeroko ramion, 

Na odległość dłoni otwartej,

Betlejem jest blisko.”