Boże Narodzenie 2019

„Krok po kroku, krok po kroczku,
Najpiękniejsze w całym roczku,
Idą święta, idą święta…

 

By umilić czas oczekiwania i poczuć prawdziwie przedświąteczną atmosferę, jak co roku, w Szkole Polskiej w Dubaju, zorganizowano Jasełka.

7 grudnia 2019 roku, uczniowie klasy czwartej, pod kierownictwem pani Ewy Denisiuk, przedstawili krótki, humorystyczny spektakl jasełkowy, w którym tradycyjnym postaciom biblijnym towarzyszyli: Policjant, Lekarz, Murarz, Nauczycielka, Uczniowie, oraz sympatyczna grupa Diabełków i Aniołków. Spektakl uświetniły też kolędy w wykonaniu przepięknych „chórów anielskich” - uczniów klas trzecich, przygotowanych do występu przez panie Renatę Horak i Martę Figarską.

Szkolną uroczystość swą obecnością uświetnił Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Pan Robert Rostek z małżonką Bożeną oraz Konsul RP, Pan Krzysztof Antosik z małżonką Moniką Olszak – Antosik.

 

Po burzliwie oklaskiwanym przedstawieniu nastąpiła bardzo wzruszająca część spotkania całej szkolnej społeczności – pożegnanie Pani Kierownik Marioli Cieślik. Pan Ambasador RP, przedstawiciele Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców dziękowali za wieloletnią współpracę, za trud i serce włożone w organizację i utrzymanie działalności Szkoły Polskiej w Dubaju, za pasję włożoną w nauczanie i wszystkie wysiłki podejmowane w celu zintegrowania społeczności polonijnej i zachowania polskiego języka i tradycji.

 

Kulminacją przedświątecznego spotkania stała się wizyta Świętego Mikołaja, którego przywitano niezwykle serdecznie. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, z wypiekami na twarzy podchodziły do niecodziennego gościa, by odebrać od niego świąteczny prezent. 

Rodzice zadbali o poczęstunek, więc stoły uginały się od pyszności. 

W ten oto sposób wszyscy mogli poczuć magię i niezwykłość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przygotować się do nowych wyzwań w nadchodzącym 2020 roku.