Ambasador RP zaprasza uczniów Szkoły Polskiej w Dubaju do tańca

W ubiegły czwartek, 26 kwietnia 2018 r., w hotelu Intercontinental w Abu Zabi odbyła się uroczysta recepcja z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowana przez Ambasadę RP, w której udział wzięli przedstawiciele miejscowych władz, korpusu dyplomatycznego, mediów i Polonii. Gościem specjalnym był Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesor Piotr Gliński. Uroczystość miała szczególny charakter, wpisujący się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie naszej Szkoły uświetnili to wydarzenie swoim występem tanecznym; zaprezentowali jeden z polskich tańców narodowych – polonez - w odpowiednio przygotowanych i uszytych strojach, sfinansowanych przez Ambasadę RP w Abu Zabi.

Wiele miesięcy przygotowań i prób zaowocowało wzruszającym i chwytającym za serce występem naszych uczniów przepięknie prezentujących się na scenie w strojach i barwach narodowych. Niejednemu z ogladających gości łza zakręciła się w oku.

Nad realizacją projektu czuwała pani Marta Figarska, a przygotowaniem układu choreograficznego zajęła się pani Magdalena Mosanya.

Dziękujemy Ambasadorowi RP w PZEA panu Robertowi Rostkowi za zaproszenie na uroczystość, a tańczącym uczniom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń.