Świętujemy Wielkanoc

Doczekaliśmy się, jak wskazuje tradycja, kolejnych Świąt Wielkanocnych. Czas tak szybko minął, nawet nie obejrzeliśmy się, a tu kolejny Kiermasz Wielkanocny. Kolejne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli przy świątecznie zastawionych stołach. Znalzały się na nich babki, mazurki i inne ciasta oraz pięknie przyozdobione pisanki i kraszanki.

Należy docenić wyobraźnię wszystkich w przygotowaniu polskich potraw i kolorowych pisanek. Nie możemy zapomnieć, skąd jesteśmy i jakie tradycje przekazujemy następnym pokoleniom. Dlatego patrząc na te stoły z dala od Ojczyzny, czuliśmy z nią jeszcze większą więź.

Na kiermaszu każdy mógł kupić to, na co miał ochotę. Rodzice kupowali kartki z motywami świątecznymi oraz inne ozdoby. Dużym powodzeniem cieszyły się pokarmy świąteczne, których na co dzień nie robimy.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Radę Rodziców. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział i cieszyły się, że mogły ozdabiać pisanki i wykonywać inne dekoracje świąteczne.

Dziękujemy Rodzicom za wspaniale przygotowany kiermasz oraz warsztaty, które wprowadziły nas w klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przyozdobione pisanki uczniowie będą mogli zaprezentować na konkursie pisanek, corocznie  organizowanym przez naszą Szkołę w Wielką Sobotę po święceniu pokarmów. Radosnego Alleluja!